TIP NA VÝLET

Rusalka v zámeckém parku

Nevšední zážitek vás může čekat koncem srpna. Nedaleko Karlštejna v zámeckém areálu v Litni se bude konat v sobotu 28. srpna 2021 ve 20 hodin 10. jubilejní ročník Festivalu Jarmily Novotné.

Vrcholnou akcí bude mimořádný letní open air koncert Rusalka v parku. V kulisách krásného liteňského parku s jezírkem vystoupí Symfonický orchestr Českého rozhlasu, nejlepší čeští operní pěvci jako jsou sopranistka Kateřina Kněžíková v roli Rusalky, Richard Samek jako Princ, Jan Martiník jako Vodník a Jana Kurucová ve dvojroli Cizí kněžny a Ježibaby. 

 

Půjde o multimediální představení složené z částí nejznámější české opery Rusalka Antonína Dvořáka, doplněné o tanec, který bude přenášen na obrazovkách divákům, vše v moderním pojetí v režii a scénografii bratří Cabanů.

Vstupenky jsou v prodeji na www.zamekliten.cz nebo v síti Ticketportal, vstupenky v první kategorii zahrnují rovněž pozvání na číši vína a setkání s umělci po koncertě.
 

 

Knižní žebříček Knihobotu: 

Češi stráví léto s vraždami a "lehčím čtením"

Které tituly budou kralovat letošnímu létu? Podle knižního žebříčku Knihobotu.cz jsou to bez překvapení detektivky a “lehčí čtení”celý článek

 
Jak si uchovat zážitky z cest

Současná doba cestování nepřeje, pokud jste však v létě přece jen vyrazili k moři, do hor či na jiná zajímavá místa, je třeba si ty krásný zážitky a pocit svobody připomínat intenzivněji než obvykle a vytěžit z každé cesty mnohem víc. Jak? celý článek

   

EZOTERIKA

CO VYČTETE ZE SVÝCH RUKOU

Ruce vypovídají o našem charakteru, vlastnostech, schopnostech.. Umíte v nich i číst? Zkuste náš návod  celý článek

 

VĚŘÍME NA SYMBOLY ŠTĚSTÍ?

Nosmíme je pořád při sobě  – talismany, amulety,  symboly štěstí – mají opravdu čarovnou moc?   celý článek

NOVINKA

Ulovknihu.cz aneb knížky všech antikvariátů na jednom místě

Najít kýženou starou knihu, ať se nachází v jakémkoli antikvariátu po republice, a mít možnost srovnat si její cenu ostatními nabídkami vám pomůže nový vyhledávač Ulovkníhu.cz, který odstartoval největší knižní online second-hand Knihobot.cz.

TIP NA KNIHU

Rodí se audiokniha Malování se slečnou K.

Příběh autistické dívky od autora Františka Kšajta už vyšel v knižní i elektronické podobě, nyní vzniká v královéhradeckém Victory studiu jako audiokniha, čtená hercem Jiřím Zapletalem z tamějšího Klicperova divadla. Těšit se na ni můžeme v červnu. 

TIP

Společenská hra pro děti VADÍ? NEVADÍ!

Hravou formou seznamuje děti s modelovými situacemi z běžného života a interaktivní formou vysvětluje, proč a jak by se měly v dané chvíli zachovat... celý článek

TIP

Stolní hra pro malé i velké

Oblíbené pexeso i domino najdete hned v jednom balení hry Piatnik (249 Kč). A téma Mládáta je na Velikonoce jako ”ušité”.

TIP Malý princ 

s ilustracemi Elišky Podzimkové

Malý princ

Kdo rád originalitu, potěší ho knižní novinka Albatrosu:   Milovaný Malý princ, tentokrát  s netradičními fotoilustracemi z Islandu. Co sama výtvarnice říká o knize, se dozvíte zde