pelmel

Flirtování jako dopink

34/2003

Hezký úsměv, několik pohledů a třeba i pár závažných slov zpříjemní den. Ne, rozhodně vás následujícími řádky nenavádím k nevěře–je vám chceme připomenout, že narodit se jako žena má své příjemné stránky.

Modré nebe, sluníčko hřeje a my jsme  v pohodě. Vědci proto mají své vysvětlení: světlo podporuje produkci tělu u vlastních látek, kterým se říká hormony štěstí závorka endorfiny závorka uzavřít.

Ale nejenom to: Když je hezky a jsme šťastná a spokojená, mám chuť trošku flirtovat. To proto–opět vysvětluji svou suchou řečí odborníci–že sexuální hormony estrogen a testosteron jsou vylučovány zvýšenou měnou.

A co je pro nás báječné–ženy totiž mohou tento poslední pocit zažít častěji než muži. Jsou totiž rychlejší. Žena ve vteřině  ví, jestli se ten muž na protějším sedadle autobusu líbí. Muži k tomuto zjištění údajně potřebuji asi 16 sekund. Zatímco on tady ještě dumá, zda ano nebo ne, my už stojíme „na startovní čáře“.

Je tedy zřejmé, že klidně můžeme převzít iniciativu. Stojí to sice trochu přemáhání alke ale případně porouchané sebevědomí se zvedne. I našeho vztahu dělá malý, důrazně V předem  dem– Neškodní, klient “bokem“ také dobře, protože kompliment a úsměv od opačného pohlaví zvýší pocit vlastní hodnoty.

A kdo je v dobré náladě, může svého O legálního, ale momentálně nenaloženého partnera dostat do lepší nálady a co na to odborník?

V autobusu, vlaku či tramvaji

Nával, předbíhání a snaha urvat místo je typická, co si budeme povídat. Ale třeba vás galantního už pustí sednou a bude možnost začít příjemný rozhovor. Možná, že máte stejný cíl, možná nebude pospíchat a pozve vás na kávu…

V obchodním domě asi moc šanci není

Košile… jakou velikost má můj přítel? Čtyřicítku nebo 41? Ten člověk vedle vypadá, že taky chce k košili, zeptám se ho, jak to vlastně je s tím pánským číslováním…  Dopadne to pravděpodobně pták, že to pán pojme jako úkol a velmi kompetentně poradí. Bude ochotný a  zdvořilý– Ale tím to skončí. A navíc– dusný vzduch, ostrá světla – v obchodním domě nemá letní flirt téměř žádnou šanci.

V parfumerii to hezky voní, ale…

Víme, že většina mužů neodolá příjemné ženské vůni. Bylo by hezké probrat to s mužem „ přímo u pramene“ a jakoby se s ním radit o  erotickém parfému. Ále, jen tu alr... V parfumerii panuje příjemná flirtovací si atmosféra, ovšem muži jsou zde skutečně nedostatkovým zbožím.

Pracovišti klidně může být to pravé místo

Proč by to nešlo v práci? Máte sice určitě fofr, ale mezi spisy a kopírováním se vždycky najde čas na trošku klábosení a malého popichování.

Frajer v práci zaručeně podpořím motivace, těšíte se na nový pracovní den a taky jde všechno rychleji od ruky.

Očkování – nebo hra s ohněm?

„ Flirt je především hrou– Pohledu, úsměvu, sladkých slůvek, jakoby investičních doteků, náznaků“ a příslibu říkám pohoda. Petr Šmolka.

„ vše má rovnou dlouhých představ netušených možností. Hormony dobré nálady už byly zmíněny právě tak jako role flirtu coby očkovací látky“ proti nevěrám.

Ale pozor, každá hra má svá pravidla. Nadměrná dávka může vyvolat i samo onemocnění, před nímž měla chránit. Pokud je tedy náš organismus oslaben partnerskou krizi, narušeným sebehodnocením, potřebuju něco podstatného v životě změnit nebo třeba LTO (letní toxickým, nejčastěji alkoholovým  opojením) pak bychom se očkování tohoto typu měly raději hýbat“.

Malá abeceda

Barometr flirtování jde nahoru

Pokud se na tebe těším začervená, může to být projev sympatií

Milovníci psů vědí, jak je snadné začít rozhovor. Pokud žádné nemáte, Půjčte si ho

Rovná záda, hlavu vzhůru a pohled do očí; kdo hledá flirt na zemi, ten se načeká. Přirozený úsměv signalizuje radost že života.

Líčit si rty  v kavárně nebo v dopravním prostředku je sice proti bontonu, ale muže považuji za velmi erotické.

 

Barometru flirtování jde dolů:

Skrýváte-li se za slunečními brýlemi, budete sice svůj protějšek vše vidět, ale nebudete viděná

Přehnané líčení, silná vrstva make-upu obvykle muže odrazuje

Vsaďte na přirozenost.

Flirtování není terapeutické sezení;  nevypravujte hned v první minutě svůj život příběh a nepopisujte všechny své bolístky

 

 

soutez@lady-in.cz