Zahradničení je nádherný koníček!

11.05.2015 00:32

Navštívila mě sousedka a svěřila se mi, že vypěstovala 160 rajčat. Má asi čtyři druhy a při přesazování ovšem ztratila přehled, které je které… Protože sama jich potřebuje asi tak deset, tak teď řeší otázku, co bude dělat s těmi dalšími  sto padesáti… Vzpomněla jsem si na své zahrádkářské začátky.

První rok jsem si koupila několik vzrostlých sazenic, zasadila je, pohnojila, přidala k nim tyčky a ony vyrazily. Úroda byla báječná. Napřesrok povzbuzena tímto úspěchem jsem se rozhodla vypěstovat si sazenice vlastní. Semínka z jednoho sáčku za pár korun jsem rovnoměrně rozsypala do truhlíčku a – světě div se – všechny vzešly. 

Přesazovala jsem je do kelímků od jogurtů, které pak byly všude. Na okenních parapetech, na kuchyňském stole, na komodě v ložnici, v koupelně na pračce… Pak jsem měla docela honičku je všechny udat, ale podařilo se.

A tak k jsem letos byla opatrná. Vysadila, jsem si jen pár rajčátek z koupených semínek. Spíš jsem šla po pestrosti druhů. Když jsem narazila v obchodě na zajímavé rajče, třeba žluté nebo žíhané, vyndala jsem z něj na ubrousek pár jadýrek a šup s nimi do hlíny. A všechny vzešly.
Sazenic mám asi 40 a při přesazováni jsem zcela ztratila přehled, které je které. 

Sama jich potřebuji tak 15, takže řeším, co budu  dělat se zbývajícími pětadvaceti. Vlastně sedmadvaceti. O víkendu jsem totiž navštívila zahradnictví a tam měly v nabídce rajských jablíček horkou novinku letošní sezóny.  Maxi rajčata, jednotlivé plody údajně mají dosahovat váhy až 500 gramů, nechápu jak je to možné.. Že by měly ocelové větvičky?

Nicméně jsem se přistihla jak si dvě krásné vzrostlé sazenice nesu k pokladně.

No řekněte není to zahradničení nádherný koníček?


Evelína