Vyrobte si obklad na bolavou dušičku

21.06.2015 14:45

Z deníku EvelínyZkusila jsem si jen tak udělat seznam věcí, které mi v posledních dnech opravdu udělaly radost.
Úžasná byla pro mě třeba nedávná oslava mých narozenin, kterou mi zcela nečekaně pár mých přátel uspořádalo jako překvapení.
Také jsem s dobrými výsledky absolvovala jedno pravidelné důležité vyšetření u lékaře.
Přišlo mi i vyúčtování plynu, z něhož vyplynulo, že se v nejbližších dnech mohu těšit na vrácení přeplatku ve výši bezmála 10 000 Kč. Jupííí!
To mě inspirovalo a sehnala jsem si ve slevě pár skvostných hadříků na letošní léto. 
Objevila jsem neuvěřitelně zásobený krámek, kde se prodávají komponenty na výrobu bižuterie. Po večerech si s nimi hraji a výsledky mě stále více a více mile překvapují…
Pobavily mě i naprosté maličkosti. Třeba obrovský nápis na jedné z nejrušnějších křižovatek na pražském Smíchově, která je známá jako Anděl. Četla jsme ho, když jsem tudy popojížděla krokem k semaforům. Stojí tam: „Buďte v klidu, také Anděl může mít zácpu.“ Je to vtipné, milé, co říkáte?
Také mě potěšil můj pubertální jezevčík tím, že už několik dní nic podstatného nerozkousal…
Doslova výbuch radosti mi způsobilo, že tesaři konečně po nekonečné měsíční pauze začali opravovat střechu na mém novém domečku…
Když jsem svůj seznam dopsala, pečlivě jsem si ho uložila a řekla jsem si, že se třeba někdy bude hodit. To jsme ale netušila, jak brzo.
Hned na druhý den mi v Praze odtáhli auto. Spáchala jsem totiž neuvěřitelný a neodpustitelný hřích, zaparkovala jsem prý méně než pět metrů před přechodem. Stálo mě to bezmála 2 500 Kč. Viděla jsem rudě.
Až večer doma jsem si vzpomněla. Seznam! Hned jsem si ho přečetla. Světe div se, ulevilo se mi. 

Takže seznam věcí, které nám v posledních dnech opravdu udělaly radost, rozhodně není špatná věc,
Zkuste si ho napsat.
Učitě vám v pravou chvíli pomůže…

 

Evelína