Výrobníky SodaStream II.

29.07.2017 12:20

 

Bývala doba, a není to tak dávno, kdy sifonová láhev patřila k vybavení skoro každé domácnosti. Domácí sodovka však nebyla ani tehdy žádnou novinkou. 

První přístroj na výrobu sycené vody pomocí tlakové bombičky se na britském trhu objevil již v roce 1903. Pocházel z dílny schválené společností SodaStream a jeho „otcem“ byl George Gilbey.

Sodovková láhev časem ztratila pro žíznivé členy domácností svou přitažlivost, vystřídaly ji velké plastové lahve plné nejrůznějších nápojů, které však je nezbytné přinést z obchodu a po použití odstranit do plastových kontejnerů.

Žízeň ale může mít i jiné řešení – SodaStream výrobníky. Slouží k výrobě perlivé vody v pohodlí domova a umožní připravit si nápoj, kdykoliv je potřeba a chuť. Počtem stlačení se reguluje perlivost vody, a když v lahvi dojde, snadno se připraví další. 

V pohodlí domova se tak dá připravit bezpočet variant nápojů, ať už za pomoci speciálních koncentrátů, domácích sirupů nebo nepřeberného množství ovoce a zeleniny, které dodají vodě svou příchuť, vypadají ve sklenicích atraktivně a bez zbytečného cukru se hodí i pro děti.

Navíc, odpadne tak nutnost tahat lahve s vodou i následné vynášení hromad plastu do kontejneru. A na dlouho! Vyměnitelná bombička s CO2 plynem dokáže vyrobit až 80 l perlivé vody. 

Výrobník pracuje na mechanickém principu –žádné baterie, žádná elektřina. 

Spotřebované bombičky se pak dají pohodlně vyměnit za naplněné v jednom z 2 000 autorizovaných výměnných místech

Domácí výrobníky perlivé vody SodaStream jsou na trhu v mnoha typech a také v mnoha barevných provedeních. Tak se dají elegantně sladit s ostatním vybavením kuchyně nebo bytového interiéru.

Důležitou součástí výrobníku jsou lahve. Vyrábějí se z tlaku odolného nezávadného plastu a jsou určeny k opakovanému použití. Použít se dají litrové i půllitrové. Každá má své datum použitelnosti, které naleznete natištěno přímo na lahvi.

NIKDY nepoužívejte lahev ve výrobníku domácí perlivé vody po uplynutí tohoto data a lahev nahraďte za novou, která vám bude spolehlivě sloužit dalších několik let.