Výlet do Řecka

24.05.2014 21:17

Z deníku Evelíny Výlet do ŘeckaS dnešním zážitkem se s vámi prostě musím podělit. Kdybych to natočila na video dala na internet tak trhám rekordy ve sledovanosti.

Moje domácnost se před časem rozrostla, neboť tříletá jezevčice zdárně přivedla na svět pět zdravých štěňat. Úderem šestého týdne jejich života, tedy právě teď, vstupují do fáze tzv. socializace. To znamená, že si začínají vytvářet vztahy nejen mezi sebou, ale i s člověkem. Tedy se mnou. Tolik praví odborná literatura.

Co to znamená v praxi? Krom toho, že se ve snaze dokázat si převahu spolu neustále rvou, zápasí i se vším, co jim přijde do cesty.  Se smetákem, se zapomenutou botou, s kabelem od lampičky, roličkou toaletního papíru… s mým palcem u nohy. Zůstává za nimi spoušť.

Sotva mezi ně vstoupím, pověsí se mi na paty. Tedy doslova. Kličkuji s mopem opatrně, abych je nezašlápla a uklízím loužičky. To je normální. Na to jsem si zvykla.

Ale dneska si pro mě připravili scénář, který předčil veškeré moje očekávání. 

Vrátila jsem se ze zahrady. Kuchyň vypadala celkem normálně a štěňata i s maminou pokojně spala v pelíšku.

V rohu se zaleskla loužička, rutinně jsem vzala mop. A v tu chvíli mi došla hrůza toho okamžiku. Nad ní na stole  ležela převržená láhev olivového oleje. Kap! Kap! Kap!

Pořádně jsem se znovu rozhlédla po bytě. Něco nebylo v pořádku, podezřele se lesknul. Všude, kam moje oko dohlédlo, byly totiž roztomilé, maličké, mastné, lesklé tlapičky… Na plovoucí podlaze, na nábytku, na kožené sedačce, dokonce místy i na zdech.

Šáhla jsem do pelíšku, dokonale mastná a lesklá štěňata rozespale zavrněla a mě doslova ovanulo letní středomořské klima. V dálce zašumělo moře, na jazyku jsem ucítila hořkosladkou chuť smolné reciny, vůkol se rozvoněly souvlaki, gyros a musaka .

Ten olej byl totiž Greek Extra virgin olive oil.

A stačilo jen tak málo. Nenechat ho otevřený…. Ufff. No jasně. Po bitvě je každý generál. Takže co nejdřív? Asi zavolat na veterinu.

Evelína