Vráťme si dobré lidi do života!

03.01.2015 19:56

Z deníku EvelínyEvelínaPřestanu se večer přejídat, začnu pravidelně cvičit a zhubnu, nebudu pít, přestanu kouřit…
To jsou asi nejčastější předsevzetí, které si začátkem nového roku dáváme… Co si budeme nalhávat, většina z nich během několika týdnů vyšumí jako pára nad hrncem. A všechno se vrátí do starých kolejí. Proč tomu tak je?

Možná právě proto, že si najednou z nuly dáme laťku moc vysoko a pak se divíme, jak nesmírně těžké je ji bez jakékoli přípravy a tréninku přeskočit. Zkoušíme to znovu a znovu a ono to nejde a nejde…

Dalším důvodem, podle mého názoru je i to, že zbavit se nějakého zlozvyku chce pořádnou individuální motivaci a jen to, že jsme zrovna načali nový kalendář, mi připadá přece jen dost málo. I proto si podobná novoroční předsevzetí již mnoho let nedávám.

Letos ale hodlám udělat generální výjimku, ke které mě inspirovala  moje přítelkyně. Je to vzácná osoba, jež se vyzná ve věcech nadpozemských a je nevyčerpatelným zdrojem pozitivní energie. Utíkám se k ní v těžkých chvílích a ona mi vždycky dodá sílu a spolehlivě ukáže směr. Právě od ní jsem se dozvěděla, že letošní rok se odehraje ve jménu vztahů, které jakoby procházely jakousi očistnou kůrou, či chcete-li vesmírnou čistírnou. Některé definitivně odezní, jiné posílí, prostě se pěkně vytříbí… A výsledek může být úplně jiný, než si myslíme a než očekáváme.

To ovšem neznamená, že budeme sedět pěkně doma se založenýma rukama a budeme čekat, že to všechno „tříbení“ ti „nahoře“ vyřídí za nás. Je nejvyšší čas využít tuto vzácnou konstelaci a vyrazit jí naproti.

Pokud se vám v blízké budoucnosti nečekaně ozve někdo z minulosti, věřte, není to náhoda… zapněte mobily i počítače a projděte staré adresáře. Určitě tam jsou skvělí lidé, kteří vám zmizeli ze života, ani pořádně nevíte proč a chtěli byste je tam zpátky. Pak stačí maličkost. Poslat o sobě zprávu …
A to je moje letošní předsevzetí. Zkuste to taky…. co říkáte?
Evelína