Vitar II.

29.04.2019 12:34

Když uslyšíme slovo kolagen, prakticky každý si vybaví jeho spojení s klouby nebo s pletí. Kolagen je velmi oblíbeným doplňkem stravy a významným pomocníkem v kosmetice. Jeho důležitou vlastností je totiž podpora pružnosti a struktury tkání.

Pružnost a pevnost, to jsou hlavní funkce, které kolagen v našem těle zajišťuje, ať už se týká kostí, vazů, šlach, chrupavek nebo kůže..
Jedná se o bílkovinu, která se vyskytuje ve všech pojivových tkáních. Organismus si ji vytváří sám, ale jeho možnosti jsou v tomto směru omezené. Produkce kolagenu s přibývajícím věkem klesá a vliv na něj má i řada vnějších faktorů.

Otázkou je, kde kvalitní kolagen v potřebném množství brát. Protože je živočišného původu, v rostlinách ho budete hledat marně. Výhrou nemusí být ani jeho obsah v živočišných potravinách, kde může být problém s jeho vstřebatelností.

Kolagen je totiž pro organismus nejlépe využitelný již naštěpený, v malých fragmentech. Proto se mluví o hydrolyzovaném kolagenu či kolagenových peptidech – v těchto formách je kolagen pro tělo dobře dostupný a přesně v takových formách se vyskytuje i v kvalitních doplňcích stravy, jako jsou například kapsle MaxiVita Exclusive Kolagen forte+.

O co soutěžíme

MaxiVita Exclusive Kolagen Forte+ obsahuje kolagenní peptidy, hydrolyzovaný kolagen typu I a nativní kolagen typu II, ale i vitamin C, který pomáhá se vstřebáváním i produkcí kolagenu v těle. Obsahuje také extrakt z Boswellia serrata, který pomáhá udržovat klouby v dobrém stavu.

Pro klouby je nejdůležitější kolagen II. typu, právě ten se v nich totiž vyskytuje a je přítomný i v chrupavce. Nejrozšířenějším kolagenem v našem těle je kolagen I. typu, který najdete ve šlachách, kostech, vazivu a kůži.

MaxiVita Exclusive Kolagen Forte+ obsahuje právě tyto dva typy kolagenu, navíc v hydrolyzované a nativní formě, které jsou pro náš organizmus velmi příznivé.

Od 60. roku se mluví o dramatickém poklesu produkce kolagenu a jeho úbytek je jedním z projevů stárnutí. Vliv to má jak na pohybový aparát, tak na stav pokožky, která k pevnosti a pružnosti kolagen také potřebuje. Proto je vhodné myslet na dostatečný příjem kolagenu a začít ho tělu včas dodávat.