Velká kniha vánočních detektivek

26.12.2018 15:55

Vybrat dárek není jednoduchá věc. Tedy s jedinou výjimkou – když má obdarovávaný přesnou představu a dárci o svém konkrétním přání poví. JInak brouzdáme po obchodech i internetu a hledáme ten nej dárek, co udělá našim drahým radost.

Vydavatelství Familium (www.familium.cz) přišlo s několika nápady, které by vaše blízké opravdu mohly potěšit a ne jen na chvilku. Co by se vám mohlo zalíbit?

 

Strom života naší rodiny

Také se vám stává, že vůbec nevíte, kdo je na starých rodinných fotografiích nebo si nemůžete vzpomenout na původ prababičky? Znát rodinnou historii bychom chtěli všichni. Pátrání po kořenech předků ale bývá složité. 

Pomůže vám s tím originální knížka Strom života naší rodiny. Je chytře propracovaná, takže do ní můžete pohodlně zanést své předky až do pátého kolena, ale zároveň i všechny své potomky. 

Ke každému členovi rodiny lze přidat zajímavé informace o něm a jeho životě včetně fotografie. A můžete požádat příbuzné, aby vám do knihy napsali vzkaz jako do památníku. Knížka má velký formát 30 x 30 cm, vysokou gramáž papíru a díky reprezentativnímu vzhledu je unikátním dárkem k mnoha příležitostem.

Mnoho lidí se mě ptalo, jestli by šlo vytvořit knížku, kam by se dala zachytit historie celé rodiny včetně pěkně a přehledně vyobrazeného rodokmenu. Nebyl to snadný úkol, ale věřím, že se to podařilo. Budu ráda, když se knížka stane inspirací pro rodinná setkávání a pátrání v rodinné historii,“ říká Monika Kopřivová, autorka úspěšných knížek Babičko, vyprávěj a Dědečku, vyprávěj.

 
     
 

Vánoce s nádechem zločinu

Velká kniha vánočních detektivek a záhad je originálním dárkem pro všechny fanoušky kvalitních detektivních příběhů. 

Knihaa obsahuje 25 vybraných povídek nejlepších světových mistrů detektivního žánru jako jsou Agatha Christie, sir Arthur Conan Doyle, Ed McBain, Isaac Asimov, Robert Louis Stevenson. 

Všechny příběhy spojuje magická vánoční atmosféra. Knížka navíc obsahuje originální tematické ilustrace, které vytvořila Markéta Stará.

 
     
 

Plánujte a hrajte si

Velký rodinný kalendář umožňuje přehledně plánovat aktivity až pěti členům rodiny. Jako odměna je pro všechny na každý měsíc připraven pěkný obrázek s novou hrou. 

Obrázky jsou od ilustrátorky Markéty Staré. Dole na stránce najdete otázku a můžete hrát celá rodina dohromady, nebo každý zvlášť. 

Kalendář má větší formát (310x310 mm) pro lepší přehlednost a snazší vpisování. Cena 249 Kč

 
     
 

Originální dárek pro prarodiče

Nejmilejší kalendář pro babičku a dědu je týdenní stolní kalendář, který je speciálně uzpůsoben, aby do něj mohly děti vytvořit 12 obrázků – jeden na každý měsíc.

Každý týden navíc obsahuje pranostiku, citát nebo zajímavost, která se k týdnu váže. Zároveň jsou zde malé tipy, jak si prarodiče mohou zpestřit aktuální týden.

Obrázky mohou děti do kalendáře tvořit samy nebo pomocí samolepek z archu, který je součástí kalendáře. Samolepky lze vlepovat i k jednotlivým dnům – například v den, kdy má babička narozeniny. Kalendář je k zakoupení na www.babickarstvi.cz a u dobrých knihkupců. Doporučená cena 249 Kč.

 

< Zpět