Věda na mě nemá!

15.02.2016 15:36

O mé roztržitosti a zapomnětlivosti jsem tu psala již mnohokrát. Tentokrát jsem se rozhodla na ni vyzrát a zakoupila jsem si velice sofistikované zařízení vhodné pro osoby mého typu.

Jeho schopnosti byly naprosto fascinující. Dokázal najít až tři často hledané věci. V mém konkursu jednoznačně zvítězil mobil, následovaly klíče, a o třetí místo se dělila peněženka s brýlemi. Ty jsem nakonec musela vyloučit, protože podmínkou nálezu předmětu bylo zavěsit na něj přívěsek velikosti mexického dolaru, který by mi na brýlích nepříjemně bimbal a překážel. 

Přívěsky reagovaly na ovladač ostrým pípáním. Prostě nádhera. Hledám mobil, klíče, peněženku? Stačí zmáčknout  ovladač a z útrob bytu se ozve pípání. Hledám brýle? Je   ticho, vezmu si náhradní.

   Takto krásně to fungovalo až do dne, kdy se mi mobil vybil.  To jsme běhala s ovladačem po bytě, po zahradě, prolézala s ním auto a nic. Posléze jsem ho našla zcela prozaicky na nočním stolku. Co se ale nestalo? Ve zmatku tohoto večera jsem někam založila ovladač.

V následujících dnech mi to ani moc nevadilo, protože všechny věci byly na svých místech. Až včera. Z ničeho nic mi začal pípat mobil. Zkoušela jsem přijmout hovor, vypnout telefon, nic nezabíralo. Pak mi to došlo. Zřejmě byl někde mimoděk aktivován ovladačem. 
Pohlédla jsem tázavě na své psy a kocoura, ale tvářili se, že s tím nemají nic společného (lháři). Mobil pípal, pípal a pípal. Ten zvuk se mi zarýval do mozku. Schovala jsem ho tedy do peřin. I když jsem na něj naskládala všechny, co mám, stále jsem slyšela, byť jen tichounce ten protivný zvuk.

Zavolala jsem o radu přítele na telefonu. Zastavil se cestou z práce, vylovil z peřin telefon a na jeho přívěšku uvedl tlačítko ON do polohy OFF. Podíval se na mě poněkud smutně, ale shovívavě a zmizel.

Byla mi hanba, ale rozhodla jsem se ten problém definitivně vyřešit. Tedy najít ten zatracený ovladač.
Prozkoumala jsem podrobně auto, vysypala kabelku, prohlédla všechny kapsy a ni…V bytě jsem prošmejdila všechny „vršky“ a zase nic.

Došlo k nejhoršímu, k odtahování nábytku. A tady se konečně zadařilo. Ležel na zemi pod sedačkou. Vyčítavě jsem se podívala na kocoura. Dělal si právě osobní hygienu a tvářil se, že s tím nemá vůbec nic společného (lhář).
Konec dobrý, všechno dobré.

Sakra, už zase nemůžu najít ten telefon. Mačkám ovladač jak jen můžu a zase nic. Jak je to možné?
V tu chvíli mi se mi vybavila rada přítele na telefonu. Když tehdy vylovil telefon z peřin, tak na jeho přívěšku uvedl tlačítko ON do polohy OFF.

 

Ach, jo!
Evelína