To se mi tedy povedlo...

06.09.2014 23:38

Z deníku EvelínySnad mi odpustíte, že dvakrát za sebou v poměrně krátké době volím motoristické téma. Ale stala se mi taková úsměvná věc, o kterou by mi bylo opravdu líto se s Vámi nepodělit. Bylo to asi tak:

Nedávno jsem se svým autem navštívila servis. Technik mi při předání vozu doporučil, abych si u benzínky dofoukla gumy. Poslechla jsem. Ale protože jsem ještě nikdy sama nedofukovala, požádala jsem o pomoc pumpaře. Ochotně všechny přeměřil a konstatoval, že jsou v normě.

Aby se neřeklo, tak je drobet přifouknul. I tak mi připadalo, že stále působí lehce měkkým dojmem. To bude asi tím vedrem, konstatovala jsem v duchu a hodila celou věc za hlavu.

Za pár dní jsem jela do sousední vesnice nakupovat. Do obchodu za mnou vběhl mladý muž. „Paní, jen jsem vám chtěl říct, že máte vypuštěnou pravou zadní gumu.“

Se zářivým úsměvem jsem mu odpověděla: „ No, já vím, ono to tak vypadá, ale to se vám jen zdá. Ve skutečnosti s ní vůbec nic není. To bude tím vedrem.“ Ve tváři gentelmanna se objevil nefalšovaný výraz překvapení. Pak jen zavrtěl nesouhlasně hlavou a odešel.

Došla jsem k autu. Pravá zadní pneumatika ležela na ráfku a jak se posléze ukázalo, byla totálně na hadry.

V tu chvíli mi to došlo. Ještě cestou domů jsem si v autě vesele deklamovala: „No já vím, ono to tak vypadá, ale to se vám jen zdá. Ve skutečnosti s ní vůbec nic není. To bude tím vedrem.. Hahaha… Zavolejte docenta Chocholouška. Vy nás ale zásobujete pane Karfík“ (Známý slogan z filmu Jáchyme hoď ho do stroje).

Tak jsem holt byla zas jednou b…: „To víte ženská za volantem,“ ale život jde dál.

Mimochodem: „Díky, mladý muži!“

Evelína