Těžké chvíle génia…

26.04.2014 20:01

Už jako mladé děvče jsem si pověsila nad psací stůl nápis: Pořádek je pro blbce, inteligent ovládá i chaos. Co jsem na světě, tak si nepamatuji, co, kdy, kde, kam položím a proč. Jestliže roztržitost je do jisté míry znakem geniality, pak jsem rozhodně skrytým kandidátem Nobelovy ceny.

Chodím s hlavou zaměstnanou vším možným, nemožným  a veledůležitým. Takže neustále něco hledám. Třeba nedávno. Přišla mi velice milá korespondence od Vodovodů a kanalizací Beroun. Poslali mi poštovní poukázku na přeplatek za vodu ve výši 1 574 Kč. A to je moc příjemná věc. Takové nečekané prémie od pána boha. Zrovna jsem měla volno, tak jsem hned ráno po snídani spěšně vyrazila na poštu.

Vystála jsem frontu a strčila do okénka poukázku. „Občanský průkaz,“ ozvalo se stroze zpoza přepážky. Hledala jsem, hledala, ale v kabelce jsem ho nenašla. Vzpomněla jsem si proč. Den předtím jsem jela na návštěvu ke kamarádce do sousední vesnice a doklady jsem si vzala jen tak do kapsy bundy.  Spěchala jsem  domů. Byly tam. Popadla jsem je a vyrazila zpátky. U dveří jsem zjistila, že jsem v tom fofru nechala doma kabelku. Bleskově jsem se pro ni vrátila. Doslova za pár minut jsem vzala za kliku a…. sakra zavřeno. Polední pauza od 11 do 13 hodin. 

A tak jsem se vrátila  domů, ohřála si oběd, v klidu jsem se najedla. Práce kvapná málo platná. Pomalu a pečlivě jsem si začala připravovat všechny podstatné věci, abych si už konečně z pošty odnesla domů těch svých 1 574 Kč.  Našla jsem doklady, ale po klíčové poukázce,  jako by se slehla zem.

Jsem roztržitá, vím to o sobě. Mohla jsem ji dát kamkoliv, někam jen tak bezmyšlenkovitě položit.  Tak jsem raději prohledala nejen všechny kapsy a kabelku, ale posléze i celý byt, terasu,  zahradu, auto. Výsledek: 0.

Na pokraji zoufalství mě naštěstí napadlo zavolat na poštu. A ejhle,  mojí poukázku zapomenutou na přepážce tam měli už od božího rána.

Dobře to dopadlo: V pozdních odpoledních hodinách jsem si z pošty konečně  odnesla svých 1 574 Kč.

Máte pocit, že jste roztržití a  zapomínáte? I tak jste dočetli  až sem?

Gratuluji: Musí vám být mnohem lépe.!!! 

Evelína