Splněný sen a migrace zvířat

03.05.2015 21:15

Historka je od Evelíniny přítelkyně, doktorky M.

Už řadu let mám sen. Koupit si lodičky od Salvatore Ferragama. Jsou nádherné, pohodlné, a opravdu neskutečně nestydatě drahé. Ne náhodou prý býval osobním obuvníkem Marilyn Monroe. Ach jo.

Je slunný jarní den a já se vracím pražským Starým Městem ze schůzky s klientem. Na chvilku si sednu, abys si vychutnala atmosféru toho okamžiku. Popíjím kávu z kelímku a je mi blaze. Přivřenýma očima mžourám na kolemjdoucí. 

V mém zorném poli se najednou objeví gazela. Jak jinak nazvat tento přírodní úkaz. Hladká voňavá srst a třiceticentimetrová kopýtka svádějící boj s kočičími hlavami. Pružné štíhlé opálené tělo, bezchybné poprsí, výška 180 cm. Míry  60-90-60, bujná hříva bezchybně zkrocená žehličkou a na rameni miniaturní značková kabelka s mobilem a kreditkou.

„Joj, kde že ty jarní sněhy jsou, že…“, povzdechnu si, usrknu kávu  …Ovšem kolem procválá další …a pak další. Je jich celé stádo. Během asi dvaceti minut jich napočítám deset. Začne mě zajímat, proč je koncentrace gazel zrovna v tuto hodinu a na tomto místě tak vysoká. Jsem zvědavá, a tak se vydám  za nimi, abych to zjistila.

S kelímkem v jedné ruce a s taškou plnou spisů ve druhé se ocitám v obchodě označeném slibně jako outlet.

A najednou je uvidím. Jsou tam. Moje snové lodičky od Salvatore Ferragama, zašimrá mě blahem až v žaludku, jak jsou překrásné. A také pohodlné,  jak mi dokonale sedí a pak zahlédnu další botičky a taky pouzdrové šaty od Diora, pak ještě další kousky

Přináším si jako smyslů zbavená své úlovky, žel bez cenovek k pokladně. Účet ve značkovém obchodě odhaduji hodně nad hranicí 100 000 Kč. Slyším se jak blekotám, ať mi to nejdříve spočítají, že vlastně nevím, zda si to nakonec koupím. Pokladní markuje a  markuje a nakonec vyhodí výslednou cifru: 12 450 Kč. Jdu do toho. Vyndám kreditku. Protože jsem zvědavá, ptám se, co že to je za akci? A dozvídám se, že jde o výprodej luxusních značek z obchodů v Pařížské ulici. Zajímá mě, kdy to bude zas. Prý to klientkám včas oznámí e-mailem. „A to byste mi tedy také mohli poslat?“ ptám se nevinně.

„Ale jistě, stačí, když v Pařížské utratíte měsíčně více než 200 000,“ odpoví mi slečna pokladní v outletu sladce. Polknu na sucho, poděkuji a odcházím.

No co. Splnila jsem si svůj velký sen. Nesu si domů lodičky od Salvatore Ferragama. Byl to prostě zázrak, který se už nebude opakovat.

I když?
Kdo ví, říkám si.
Chodím přece tudy docela často, třeba jednoho krásného dne kopýtka na kočičích hlavách zase zaduní a gazely se znovu objeví…
Migrace zvířat má přece své pevné zákonitosti.
Já na to přijdu. A dám vědět….

 

Vaše

Doktorka M.