Dermacol 1

01.07.2014 12:31

Sluneční kosmetika nám kůži ochrání

                         

 

Naše choulostivá pleť potřebuje před slunečními paprsky šetrnou ochranu, jinak zrudne, vysuší se a později nás potrestá předčasnými vráskami, pigmentovými skvrnami a celkovým zhruběním. Pokožka si totiž všechny ústrky moc dobře pamatuje!

Od přípravků, které mají naši kůži chránit před sluncem očekáváme, že budou splňovat řadu požadavků.

Měly by poskytnout štít před UVA, ale i UVB zářením dostatečným UV filtrem, měly by být příjemné, snadno se roztírat a nezanechávat na kůži bílé skvrny nebo dokonce pocit lepkavé mastnoty! 

Měly by být přiměřeně voděodolné, i když vodě a froté ručníku žádná emulze neodolá navždy…

 

Mírné slunění kůži nepoškodí, 

intenzívní  opalování už ano

 

  1. Kůže má schopnost regenerace.

  2. Ochranný faktor potřebuje dvacet minut, aby se vstřebal do kůže. Nanést přípravek je tedy potřeba v dostatečném předstihu před opalováním, jinak si vyrobíme zbytečné spáleniny.

  3. Vrstva opalovacího přípravku se musí obnovovat, interval by neměl být delší než dvě hodiny.

  4. Opalování v poledne je nerozum, mezi 11 a 15 hodinou se pobytu na slunci vyhněte!

  5. Opalovací krém s vysokým faktorem prodlužuje bezpečnou dobu na slunci, nenahradí slunečník, ochranný klobouk ani pobyt ve stínu.

  6. Mraky pronikají 2/3 slunečního záření. I při zatažené obloze se tedy můžeme spálit. Navíc necítíme varovný pocit přílišného tepla.

  7. Slunce opaluje i přes sklo! Přes okno se do místnosti nebo auta nedostane UVB záření, UVA ale ano! Psací stůl u okna, ruce na volantu auta – potřebujete ochranný krém s UV filtrem!

  8. Spáleniny si můžete „vyrobit“ i v chladivé vodě. Až do hloubky 50 cm pronikne 40% UV záření, těsně pod hladinu dokonce 90%. Intenzivně opalují i odražené sluneční paprsky.

  9. Ochrana kůže nekončí západem slunce, ale důkladným osprchováním a použitím zvláčňujících hydratačních přípravků. 

(mš)

Foto: Dermacol