Sebamed2

05.06.2017 11:08

Hlavní důraz se vždy klade na správné pH pokožky, které je u dospělého člověka 5,5.  Při používání produktů se správným pH tak nikdy nedojde k narušení ochranného kyselého pláště pokožky a ta bude proto odolnější vůči nepříznivým vlivům vnějšího  prostředí.

Zdravá lidská kůže má již od dětství mírně kyselé pH. Chrání se tak před vlivem patogenních mikroorganismů a bakterií. Nevhodné mycí prostředky nebo příliš časté mytí ale pH mění, jeho hodnota se začne přibližovat k neutrálnímu. To je však ideální prostředí pro patogenní organismy.  Jestliže dojde k narušení kyselého pláště pokožky používáním klasického mýdla obsahujícího alkalické složky (běžné má pH zhruba 12), trvá obnova na hodnotu pH 5,5 u zdravého jedince zhruba tři hodiny, u dětí a starších lidí je tato doba ještě delší. 

A čím déle tento proces trvá, tím je také vyšší riziko ohrožení pokožky. 

Lidé se sklony k atopickým ekzémům, s velmi suchou pokožkou či alergici by měli výběru mycích prostředků věnovat zvýšenou pozornost. 

U citlivé ale i normální pleti je vždy vhodné důsledně dbát na její hydrataci po mytí vhodným krémem, tak aby byl doplněn tukový filtr pokožky.

Většinou se staráme o pleť obličeje, ale proč nevěnovat stejnou péči rukám a pokožce celého těla? 

Zejména místa se sklonem k vysušování, např. lokty či kolena ji opravdu nutně potřebují. Pokožka tak bude stále silná a schopná plnit svou základní funkci, bude pevnou bariérou před nebezpečnými vnějšími vlivy. Navíc zůstane krásná a bez podráždění.

Značka sebamed nabízí produkty pro mytí i péči o pokožku včetně deodorantů, šamponů a speciální řady pro problematickou i suchou pleť. Pro ty, kteří chtějí, aby jejich pleť zůstala mladá a svěží, je v nabídce i řada s obsahem vitaminu Q10.