Sage4 – voucher

31.08.2020 12:57

Soutěž byla ukončena!

 

SOUTĚŽ se Sage Academy 

 o voucher na kurz pro přípravu steaků

 

Rádi jíte a někteří i rádi vaříte? Vybavili jste se spoustou kuchařek, ale i když se vám podle nich daří vařit, sem tam by výsledky mohly být ještě lepší?

Už proto se čas od času může hodit nová zkušenost. Vyzkoušet, jestli to, co máte nejraději, (to co rádi nemáme, to přece nevaříme), děláte opravdu správně. Jednou z možností, jak se o tom přesvědčit, je návštěva kuchařské Sage Academy.

Kurzy vaření v kuchařské Sage Academy nabízejí široký výběr možností, jak si vylepšit dovednosti a samozřejmě se i přiučit lecčemu novému. A nemusí to být jen exotická kuchyně, co sem přiláká zvědavé adepty lepšího vaření. Zamilovat se do exotické kuchyně je snadné, ale skvělé pochutnání mohou nabídnout i klasické české omáčky – svíčková, rajská, koprová, křenová samozřejmě společně s křehkým a šťavnatým masem a tradičními přílohami, jakými jsou houskové či karlovarské knedlíky.

Tvrdým oříškem se v běžné české kuchyni mohou stát mořské plody, milujeme je na dovolené, ale doma si na ně každý rozhodně netroufne. Absolventi kurzu se ale snadno naučí vybírat a nakupovat chobotnice, sépie, kalamáry, krevety i mušle svatého Jakuba. Budou umět, jak je správně připravit a zpracovat, grilovat a vybrat k nim tu správnou přílohu.

Obdobně objevný může být i kurz přípravy ryb. Protože ryba na talíři, to opravdu není jen smažený kapr s bramborovým salátem. Netradiční, a ne zcela běžné postupy úpravy ryb mohou přinést do našich kuchyní nové recepty a dovednosti.

Chuť na sushi můžete už v budoucnu uspokojit prakticky kdykoliv a kdekoliv, protože odborník na sushi Marek Hora naučí frekventanty svého kurzu připravovat správně rýži, ochutit ji a předejít jejímu znehodnocení. Vedle filetování mořského vlka, vaření krevet a úpravy tradiční japonské rolky – hosomaki i netradiční a moderní rolky zvané uramaki se zájemci naučí i mnoha dalších dobrot.

 

O co soutěžíme?

Máte ze všeho nejraději šťavnaté maso? Příprava lákavého steaku se zdá mnohým velmi jednoduchá, ale je to docela věda a vyžaduje dodržování daných pravidel. 

Tak snadno se může stát, že místo šťavnatého hovězího T-bone steaku neúmyslně „vykouzlíte“ něco, co podezřele připomíná vyschlou, připálenou podrážku.

A právě příprava skvělých steaků v Sage Academy bude tentokrát odměnou pro výherce naší soutěže. 

Kurz, ve kterém se naučíte vybrat vhodné a kvalitní maso, upravit a zpracovat jej a v neposlední řadě jej i správně ugrilovat. 

Určitě oceníte i tipy na vhodné přílohy, které prožitek ze steaku zintenzivní. Kurzem vás provede šéfkuchař Dalibor Navrátil.