Rozhovory již neposkytuji… Zásadně!

08.06.2015 21:48

Tak jsem zase jednou nalítla a to jsem si myslela, že jsem na nejvýš opatrná. Jenže taktiky telefonních prodejců jsou stále rafinovanější…

Jakmile mi někdo po telefonu nabízí nějaké zboží, beze slov zavěsím. Občas mě ale požádají o rozhovor v rámci různých průzkumu trhu. A to, mám-li zrovna volnou chvilku, většinou kývnu. Připadá mi to totiž tak nějak prospěšné. Jako, že moje názory třeba něco změní a posunou k lepšímu.

EvelínaOnehdy mi zazvonila pevná linka a milý hlas se mě zeptal, zda mám chvilku času na rozhovor o zdravém životním stylu. Toto téma mě zajímá a tak jsem souhlasila. Pár minut jsme si povídali o všem možném, o mých názorech na stravování, sport, držení diet atd…Nakonec mi sdělili, že mi jako výraz díků za můj čas posílají dárek, který je zcela zdarma, zaplatím jen poštovné. Prý jakési zdraví v pilulkách.

Z převzatého balíčku se vyklubala mě již z dřívějška známá firma obchodující ve velkém s potravinovými doplňky. Dozvěděla jsem se, že mi onen vybraný přípravek budou posílat každý měsíc, dokud to nezruším. Byla jsem na sebe pěkně naštvaná, že jsem jim na ten nový fígl skočila a rozhodnutá odběr okamžitě ukončit. Nejrychleji by to bývalo šlo e-mailem, ale tuhle možnost zákaznický systém zrovna neumožňoval.

Šlo to buď v pracovní době telefonicky, nebo kdykoliv poštou písemně a doporučeně. Na to první jsem opakovaně zapomínala (v práci mám jiné starosti) a to druhé jsem vyloučila zcela. Než jsem se vzpamatovala, přišla další zásilka.  Se skřípěním zubů jsem zaplatila plnou cenu a rozhodla jsem se to, co nejrychleji zatrhnout. Jenže čtyři týdny utekly jako voda a ze schránky vypadla další naditá obálka. Orosilo se mi čelo. Druhý den jsem se chystala k lékaři a konečně před odchodem vytočila ono číslo.

Argument, že na jejich přípravek nemám peníze, mi připadal dostatečný. Nebyl. Slečna na drátě mi byla ochotná poslat cokoliv jiného zdarma jen za poštovné (to už tady bylo), nebo poslat celou tříměsíční kúru za polovic. To znělo lákavě. Na své pevné a neochvějné NE jsem byla patřičně pyšná.

Jakkoliv nevinné rozhovory všeho druhu již neposkytuji. A mohu-li radit, nedělejte to ani vy…Nevíte, co se z toho vyklube…a bůh ví, jakou fintu si vymyslí příště…

Evelína