Platíme, platíme, za co ani nevíme...

31.05.2015 18:37

Patřím k lidem, kteří si prakticky zvolili pro svůj mobilní telefon lákavý pevný tarif slibující neomezené volání do všech sítí. Myslela jsem si naivně, že tedy mohu volat komu chci a jak dlouho chci a na mém účtu bude stále jen jedna a ta samá cifra. Jenže nikdy nebyla a stále není. Pátrám tedy proč…

Vysvětlení se zpočátku zdálo celkem jednoduché. Pokud jsem totiž pracovně v Praze používám občas elektronickou jízdenku. A taky někdy pošlu nějakou tu DMS na charitu… A to přirozeně nemůže být zadarmo.

Jenže pak přišel měsíc, kdy jsem čerpala zákonnou dovolenou. Nevytáhla jsem tři týdny paty z domu a nebyla si vědoma žádné dobročinnosti. A přece přišlo vyúčtování zase o několik stokorun vyšší.

 

Uvařila jsem si tedy v klidu kávičku, nasadila brýle a začala jsem fakturu podrobně studovat. Pochopila jsem, že problém navýšení ceny je ve speciálních placených linkách. Ale v jakých, proboha? Trápila mě otázka.

Nevolám přece po nocích veselým hravým děvčatům do klubu, nemámím z věštce informace o spletitých cestách svého osudu, ani nic podobného. Začala jsem tedy usilovně přemýšlet, kam jsem v minulých týdnech vlastně volala.

A pak mi to konečně doklaplo. Je to v různých zákaznických linkách začínajících osmičkou. Do většiny firem a institucí se dneska prakticky jinak nedovoláte. Pokud si ovšem myslíte, že všechny tyto linky jsou zadarmo, tak se hluboce mýlíte. Jakmile je totiž za osmičkou něco jiného než „bezplatná“ nula, tak  je problém. Mačkáte zběsile klávesnici telefonu, abyste se dozvěděli, že všichni operátoři jsou obsazení a  přitom platíte jako mourovatí. Navíc, což je megašlendrián, o tom často ani nevíte. 

A když tu samou věc vyřídíte prostřednictvím běžného čísla na konkrétního úředníka, tak  se v pohodě do svého „neomezeného tarifu“ vejdete a navíc neplatíte vůbec nic.

Není to blázinec?

Pokud tedy uvidíte na počátku volaného čísla „osmičku“, zbystřete!

Věřte, že vám dobře radím!


Vaše Evelína