Otevřený dopis vedení České pošty

21.09.2014 00:55

Vážený pane generální řediteli,

úvodem Vás především musím požádat o toleranci a shovívavost.

Chci se Vám totiž omluvit. Nevyzvedla jsem si doporučený dopis a tím jsem zmařila práci celé řady Vašich zaměstnanců. A je mi to moc líto.

Vždyť můj dopis musel někdo na přepážce přijmout, vytřídit  a vhodit do pytle. Další ho musel naložit do vlaku a posléze ho z něj vyložit. Doručovatelka se mi ho bez ohledu na vítr a déšť pokusila doručit do místa mého bydliště. Jenže já nebyla doma, a tak mi vhodila do schránky upozornění o uložení zásilky spolu s informací,kdy si ho mohu vyzvednout..

Opravdu jsem se snažila a vydala se pro něj hned druhý den odpoledne. Jenže ze tří přepážek byla otevřená jenom jedna a u ní stála dlouhá fronta. Jistě, chápu, že to bylo pro poštu  ekonomické. Vždyť  je těžká doba a všichni musíme šetřit. Jenže já jsem byla zrovna jako na potvoru objednaná k lékaři, tak jsem z ní musela po půl hodině odejít. Za pár dní jsem to zkusila znovu, jenže bylo zavřeno. Trefila jsem se do obědové pauzy od 11 do 13 h. To byla přirozeně moje chyba, měla jsme si pozorně přečíst úřední hodiny. A pak se  stala ta věc. Z jistě, velice zásadních důvodů, jste museli, a to až do odvolání, zkrátit zavírací hodinu na 16.hodin.

Další den jsem již, bohužel musela do práce. Dojíždím do Prahy na zkrácený úvazek tři dny v týdnu  a pracuji od 8 do 16.30 hod. Abych si doporučený dopis mohla vyzvednout, zkoušela jsem si vzít dovolenou, ale protože ji už mám vyčerpanou, zaměstnavatel mi nabídl pouze neplacené volno a do toho se mi, poněkud sobecky uznávám,  moc nechtělo.

A tak jsem to propásla. Bohužel teprve po uplynutí lhůty pro vyzvednutí jsem se dozvěděla, že jsem si mohla zásilku nechat přeposlat na jinou poštu s pro mě více vyhovující otevírací dobou. Ani to jsem neudělala a nejsem na to zrovna pyšná.

Tímto Vás tedy prosím, abyste to se mnou zkusili ještě jednou. Slibuji, že tentokrát se budu snažit mnohem více. Spěchat nemusíte, určitě to není nic tak zásadně důležitého. Maximálně nějaké plky od soudu, nebo z finančního úřadu

Pro jistotu mi to ale pošlete rovnou na hlavní poštu do Prahy, která jen otevřená do půlnoci. Jezdívám do Prahy tak třikrát do měsíce na školení, tak by v  tom byl čert, aby to neklaplo

 

S úctou Vaše  zákaznice z malého městečka ve středních Čechách

 

Evelína