Natusweet

28.03.2017 10:37

Sladit? Nesladit? Tak toto dilema prožívá denně mnoho lidí. Někdo se k omezování příjmu cukru v potravě rozhodl dobrovolně, jiného k tomu dohnaly zdravotní důvody.
Přestat sladit není snadné. Sladká chuť je příjemná a vzdát se jí vyžaduje sebezapření. Proto se také hledají alternativy cukru. Takové, které budou „sladit“, ale neměly by nežádoucí vysokou energetickou hodnotu a také zdravotní rizika.

steviaJednou z rostlin, které jsou zdrojem přírodní sladké chuti, je Stevia Rebaudiana. Někdy se jí říká „ medové lístky“ nebo „sladká tráva“.

Subtropická bylina pochází z Jižní a Střední Ameriky a zdejší původní obyvatelé ji používají již stovky let jako ryze přírodní sladidlo. Její listy mají při ochutnání sladkou chuť a předávají ji i potravinám, do kterých se přidají. Mohou za to látky, které se nazývají steviolglykosidy a jsou až 300 x sladší než cukr. 

Výhodou je jejich nulová kalorická hodnota. Náš organismus totiž neobsahuje enzymy, které by byly schopny steviolglikosidy štěpit. Ty tedy nabídnou příjemnou sladkou chuť ale v těle nijak nemetabolizují. Navíc jsou termostabilní, nekarcinogenní.
 

Sladit ale nesladit
    

 

 Sladidla Natusweet Stevia mohou nahradit cukr. Vyrábí se pouze z přírodních surovin s důrazem na nulovou kalorickou hodnotu. Dají se  použít ke slazení potravin, pečiva i nápojů, a to teplých i studených.

V lékárnách a zdravých výživách jsou k dostání v několika různých formách – jako Tablety, Liquid nebo v sypké formě „nahrazující cukr“ v poměru sladivosti 1 :1 a 1:10.

Natusweet Stevia nabízí i žvýkačky, lízátka, Slunečnicový krém a 100% rakytníkovou šťávu s dužinou. Sladká je i nová řada sirupů bez cukru: Jahodový, Bezinkový, Zázvorový.

 

 Natusweet Stevia je tedy:

Sortiment  přírodních sladidel a výrobků bez  cukru, pro všechny, kteří chtějí zdravě sladit. Je vhodný i pro ty, kdo trpí diabetem obou typů.