Můj volební program

27.09.2014 17:06

Přihodilo se mi něco zvláštního a veskrze neobvyklého. Poprvé za 21 let, co přebývám na venkově, původně rekreačně a řadu let již trvale, jsem u nás platila pokutu za parkování.

Jak se to stalo?

Inu tak: V našem nejbližším větším městečku byla nedávno slavnostně zřízena služebna městské policie vybavená dvěma mladými horlivými strážníky. Jejím hlavním posláním bylo od počátku přispět ke snížení kriminality v regionu. Hurá, třeba se přestane konečně krást, řekla jsem si já naivka. (Před pěti lety mi tu byl totiž před domem bylo odcizen vůz Škoda Octavia a před dvěma měsíci zas rádio ze Škody Fabia). 

Možná se v parku před místním Coopem přestane válet podnapilá mládež. Také mě velice odvážně napadlo, že by se třeba i mohly přestat před základní školou prodávat drogy. Uvidíme. Hoši vypadají velice zdatně.

No, zatím jediné, co vím bezpečně je, že se rapidně zvýšil počet udělených pokut za špatné parkování. Strážníci vyrážejí zejména na místa, kde je situace s parkováním naprosto kritická, například před lékárnu, nebo před nemocnicí, kde mimochodem načapali i mě. Proč ne, parkují tu přece vesměs nemocní lidé pobírající „tučné“ nemocenské dávky, taky doprovody seniorů s „nadstandardními důchody“. Jen do nás.

Co na to, že je tu parkovacích míst málo? Že nejbližší parkoviště, kde je možné legálně zastavit, je  vzdálené od vchodu minimálně 500 metrů? Tak prostě své osmdesátileté mamince plivněte pod francouzské hole, ať se jí lépe pochoduje.

Prý nesmíme parkovat, jak se nám zachce, údajně překážíme  sanitkám. Mezi námi „děvčaty“, ještě jsem neviděla sanitku širokou pět metrů, protože jiné jsem tu prostě překážet nemohla.

No nic. Jak jsem si všimla na všech sloupech jsou v těchto dnech jména politiků slibující šťastné zítřky, a tak se přimlouvám za jeden bod volebního programu: Zajistit  v areálech  nemocnic dostatek bezplatných parkovacích míst. Kdo s tím přijde, toho volím. A možná nejen já.

Evelína