Martinus

19.12.2019 09:30

Milujete knihy a čtení? Zajímáte se o to, co vychází, dáváte knihy jako dárky? Patříte mezi ty, kteří nejen knihy čtou, ale zároveň mají nutkavou potřebu si o knihách povídat, diskutovat a debatovat? Pak jste náš člověk!t: 

Právě pro vás jsme v Martinusu připravili Čtenářský klub na facebooku – místo, které propojuje rozdílné povahy a názory vášnivých knihomolů.

Jak to funguje? Úplně jednoduše: stačí jednou kliknout a přidáte se mezi více než dva tisíce milovníků knih. Na každý měsíc vybíráme jednu knihu, kterou společně čteme a pak o ní společně debatujeme ve facebookové skupině.

Jako malou pozornost od nás mají členové našeho Čtenářského klubu poštovné na knihu měsíce zdarma (tajný kód najdete ve skupině).

 

Výběr knih ke čtení se snažíme uzpůsobit tak, aby šlo vždy o různé příběhy z různých žánrů, které pomohou našim čtenářům i při nedostatku času najít v záplavě vycházejících knih tu pravou a najít cestu i ke knihám, kterým by možná ani nevěnovali pozornost.

A to by byla škoda! Můžete se vsadit, že vždy půjde o skutečně kvalitní čtení podle našeho nejlepšího svědomí! Za téměř roční existenci Čtenářského klubu už prošel naším výběrem český román, LGBT young adult kniha, světová klasika, velkolepý bildungsroman, dystopie či severský triller. Věříme, že si zde každý najde „to pravé ořechové“!
 

O co soutěžíme?

Pro měsíc prosinec jsme ke čtení vybrali knihu Možnosti milostného románu od Jana Němce. Druhá kniha tohoto spisovatele si hned po svém vydání získala čtenářská srdce a my doufáme, že si ji zamilujete i vy. Kniha je o tom, proč vlastně jsme jeden s druhým. Na první pohled příběh velkého milostného vzplanutí a peripetií šestiletého partnerského vztahu. To skutečné drama se však odehrává jinde. V potřebě pochopit, proč to skončilo. A protože spisovatel má jediný nástroj, jsme svědky toho, jak na rozvalinách milostného vztahu vzniká milostný román.

Právě o tuto zajímavou knihu můžete zahrát a pak se třeba s námi podělit o vaše postřehy a názory na www.martinus.cz/ctenarskyklub