Kniha: O šťastných prasátkách

30.01.2019 11:44

 

SOUTĚŽ  

o 5 knih O šťastných prasátkách 

sběratelky Hany Podzimkové

 

Dalo by se říct: Co Čech to sběratel!  Snad každý z nás totiž během života podlehl lákadlu založit si nějakou sbírku hezkých věcí. Málokdo však vytrval a dříve nebo později od svého hobby upustil.

Ne tak paní Hana Podzimková z pražské Pankráce, která vlastní největší sbírku prasátek v České republice, patrně i v Evropě, a možná i ve světě. 

Za více než čtyři desetiletí nasbírala přes čtyři tisíce předmětů s motivem prasátka.

Že prasátko je symbolem štěstí na celém světě, dokazují přírůstky, které do sbírky doputovaly z nejrůznějších konců světa.

Jejich sbírání začalo neplánovaně, za vše může jedno malé prasátko, které paní Hana dostala od manžela a synů k Novému roku pro štěstí. 

Postupem doby se z toho stala tradice a sbírka se úspěšně rozrůstala.

 

Mezi blízkými, přáteli i kolegy se to rozkřiklo a při každé možné příležitosti ji začali obdarovávat prasátky těch nejrozmanitějších tvarů, velikostí, materiálu a užití.

"Vozili mi je z dalekých cest, mám například kousky z Kalifornie, Mexika, Číny, Thajska, Somálska, Jihoafrické republiky...", vzpomíná Hana Podzimková.

Ve sbírce jsou dnes opravdové unikáty a kuriozity, a jak dodává úspěšná sběratelka, je zábavné sledovat, kam až sahá vynalézavost a fantazie jejich tvůrců.

Snad každé prasátko ve sbírce má svůj příběh, ať už svou příležitostí k obdarování, osobitostí dárce, netradičním provedením, materiálem či místem původu.

Pokud chcete vědět víc a prohlédnout si část unikátní sbírky Hany Podzimkové, klikněte na: www.prasatkaprostesti.cz