Kamzík

15.05.2020 18:47

Soutěž byla ukončena

 

Soutěž 

o 8 balíčků s dávkou Cemio Kamzík na 10 + 10 dní a praktickým hrnečkem

 

  Hrajte a vyhrajte

    

Cemio KAMZÍK® je kloubní přípravek, který jako jediný v ČR obsahuje kombinaci kolagenu ve formě NCI® (přirozený kolagen typu I), NCII® (přirozený kolagen typu II) a vitaminu C. 

 

 

Kolagen se skloňuje v mnoha pádech – jak v oblasti kosmetiky tak kloubní výživy. Existují ale různé druhy kolagenů a není to s nimi tak jednoduché, jak se zdá.

Oborník na kolageny MUDr. Karel Benda, M.B.A. z Ústavu fyzioterapie a vybraných medicínských oborů, Jihočeské univerzity České Budějovice. se setkal s řadou mýtů, které kolem kolagenů panují.    A je jich docela dost.

 

  • Nejlepší kolagen je ze žraločí chrupavky? Kvalitu kolagenu dokládají mezinárodní certifikáty kvality, které musí zohlednit požadavky na želatinu, kolagen a vysoce rafinované produkty živočišného původu určené k lidské spotřebě. Žralok ale není v EU zahrnut do povolených zpracovávaných domácích zvířat.

  • Krémy s kolagenem vyhladí vrásky? Kolagen je veliká molekula, na molekulární úrovni se nemůže do pokožky vstřebat! Anti-age krémy či šampony s kolageny poslouží jako ochrana před zevními vlivy, kolagenová molekula se do vnitřní struktury kůže nedostane,

  • Kolagen v přirozené (nativní) podobě je kloubní výživa? V hodnocení kolagenů je trochu zmatek. Výrobci zdůrazňují různá kriteria, důležitější  je ale něco jiného. Zatímco želatiny a kolagenní peptidy jsou kloubní výživy, kolagen v přirozené podobě (například Kamzík) funguje jinak. Zachovává si svou strukturu, ale imunitnímu systému předává informaci, která se dostane do kloubu a ovlivní  toleranci  ke kolagenu, není  to  kloubní výživa.

  • Živý kolagen obohacuje pokožku o cenné aminokyseliny? Kolagen v přirozené podobě není rozložený, ale působí jako celek. Podávání formou krémů, mastí či gelů je tedy v případě tohoto typu kolagenu nesmyslné.

  • Kolagen v přirozené podobě se vstřebává? Tento typ kolagenu se nevstřebává. „V organismu musí projít žaludkem a dostat se bez úhony až k lymfatické tkáni v tenkém střevě. To, že je hůř stravitelný, nativnímu kolagenu pomůže dostat se tam, kam má být.

  • V přípravcích je tak malá dávka, že to nemůže nic ovlivnit? Kolagen v přirozené podobě a kolagenní peptidy mají nejen odlišný mechanismus působení, ale také odlišné dávkování! Kolagenní peptidy jsou zdrojem surovin pro tvorbu bílkovin, včetně kolagenů. Kolagen v přirozené podobě nemá živit, ale dostat se do střeva a tam působit na obnovu orální tolerance ke kolagenu. K tomu stačí opravdu malé množství. Dávky nativních a hydrolyzovaných kolagenů jsou tedy odlišné.

  • Je lepší získat kolagen z jídla než z potravinových doplňků? .Ve 100 g nejlibovějšího vepřového je asi 1g kolagenu, v bůčku 2g, ve vařené vepřové kůži přes 10 g. V lojovatějším hovězím až 5 g. Naopak v kuřecích prsních řízcích je jen asi půl gramu kolagenu, v prsíčkách s kůží asi dvojnásobek. Příjem z potravy má i své nevýhody a pokud jde e o kolageny v přirozené podobě, s těmi se v potravě téměř nesetkáme. Syrové chrupavky, kde je nativní kolagen II, by asi konzumoval málokdo.