Jak se vyhnout pokutám? Jde to v každém věku….

08.03.2014 17:33

Normálně jezdíte opatrně a pomalu. Tentokrát ale opravdu pospícháte a tak na to výjimečně trošku šlápnete. A jako na potvoru se před vámi se rozbliká  světelný nápis STOP. Dobrý den paní řidičko, zajeďte ke kraji a připravte si doklady….

Kolikrát se vám něco takového stalo? Obvykle to končí pokutou. Ale také nemusí. Chce to jen zachovat chladnou hlavu a zvolit některou z následujících možností.

Flirt

To je klasika. V určité situaci a v určitém věku nemusí být zcela neúspěšná. Znám osobně jednu  přebornici, která tímto způsobem nejen unikla pokutě a nechala se pozvat na večeři, se znalostí jména a služebního čísla onoho policisty, kterého vydává za partnera velice umně operuje dodnes. Loajalita mezi muži zákona funguje. Kdo by přece pokutoval přítelkyni kolegy, že? Ten přirozeně nic netuší, protože románek s ním téměř dříve skončil, než  vůbec začal. 

Pláč

Funguje velice dobře, musí být ovšem přesvědčivý a dobře vypointovaný, to znamená opřený o libovolný, ale konkrétní důvod. Například : Jedu o rozvodového právníka, spěchám k zubaři, hledám psa, který se mi zaběhl atd..…Muži, jak známo slzy přímo nesnášejí,  nevědí si s nimi rady. A o těch v uniformách to většinou platí také.

Bezradnost

Jinou fintu mi prozradila sousedka středního věku. Pokud ji policisté zastaví, radostně je vítá slovy. „ To jsem ráda, že jste tady. Zabloudila jsem.  Už tu jezdím celou věčnost Jakm se dostanu do  ( a zde,  pozor, je nutné dosadit nějakou instituci, ulici atd…) Policisté jsou prý ve většině případů touto reakcí tak konsternováni, že jí začnou vysvětlovat  cestu a na pokutu nedoje.

Moment překvapení

S velice originální ženskou taktikou jsem se setkala nedávno a dostala mě svou jednoduchostí. Moji známou, čerstvou  důchodkyni, také stavěla silniční kontrola. Šlo o překročení rychlosti.  Již při brždění stáhla okénko a rychlostí kulometu a na nebohé strážce pořádku vychrlila. „Strašně se mi chce na záchod a jestli mě necháte hned odjet tak to pustím. Následovalo rychlé policistovo gesto.Jejich salutující postavy už zahlédla jen ve zpětném zrcátku...

Evelína