Hruška na hrad!

09.11.2014 21:32

Z deníku Evelíny – Hruška na HradByla jsem na návštěvě u kamarádky. Je sama s dvěmi malými dětmi a nemůže si moc vyskakovat. Nabídla mi ke kávě domácí Kinder mléčné řezy, které vlastnoručně upekla podle Ládi Hrušky. Mimochodem, byly dobré…

Když se tento gastronomický experimentátor TV Nova začal objevovat na obrazovce, měla jsem pocit, že si dělá srandu.
Upekl totiž tehdy cosi jako chipsy z kuřecích kůží. Pravil, že to vyšlo na pár korun a kolegům z redakce to moc chutná.  Mně se z toho sice zvedal kufr, ale reakce diváků byly bombastické. A tak správně motivovaný, byť evidentně kuchařským řemeslem nepolíbený Láďa experimentoval dál a vytvořil domácí pribináček, domácí brambůrky a spoustu dalších domácích věcí, (Uvědomila jsem si, že když jsem byla dítě, tak jsme některé jeho vynálezy běžně dělávali doma, protože to bylo levnější.) a národ opět jásal.  A když božský Láďa hojně masírovaný marketingem TV Nova vydal svoji kuchařku, byla to učiněná bomba. Prodej už od prvního dne trhal rekordy.

A spustila se lavina diskusí. Kam se na ně ovšem hrabe tradiční spor Babica versus Pohlreich. Ty totiž oba, na rozdíl od Ládi, vařit umějí. Jen se řeší, kdo je či není větší profík a kdo to dělá lépe. Hruška je ostuda české gastronomie, křičí odborná kritika. A svým způsobem má pravdu. Jenže neúprosný zákon médií je prostě takový. I dobře interpretované a navoněné nic se dá slušně prodat. Když prostě masmédia začnou něčím veřejnost intenzivně krmit, odezva obvykle na sebe nenechá dlouho čekat.

Je to smutná pravda, ale kdyby v hlavním vysílacím čase vařil orangutan, tak jednoho dne zjistíme, že vaříme podle něj. (Mimochodem s tím  kuchařem-lidoopem je to super nápad. Až  TV Nova přijde s podobnou šou, tak mi doufám dosvědčíte, že to napadlo mě jako první  a třeba z nich vyrazím nějakou tu kačku…)

Ale zpět k Láďovi. Jedno se mu upřít nedá. Recepty, které přirozeně sám nevymyslel, jenom je někde vyštrachal a vytáhl na obrazovku, jsou  jednoduché a levné. A to bohužel stačí k tomu, aby oslovil většinu lidí v naší zemi, která žije na hranici chudoby, či lehce nad ní.
Naprosto božské krevety na bílém víně a francouzské omelety u Haliny v kuchyni, i bezesporu vynikající lahůdková fáš z králíka, kterou v pořadu Dnes vaří šéf vytvořil pan Pohlreich, se můžou jít s prominutím bodnout. Čechy totiž začnou zajímat, až to zvládnou uvařit do 15 korun.

To jsme dopadli.
No, co se dá dělat, půjdu se mrknout, jestli mi nezbyly nějaké ty kuřecí kůžičky…
Evelína