Dvě Francouzky, o kterých se mluví

08.05.2017 17:50

Ta podoba je patrná na první pohled, přestože je od sebe dělí celé čtvrtstoletí. Elegantní štíhlá postava, blond vlasy učesané do hladkého bobu, sympatický úsměv – takové jsou šarmantní Francouzky – herečka Mireille Darc (Smrt darebáka, Jeff, Velký blondýn s černou botou, Borsalino...) a budoucí první dáma Francie Brigitte Macron.

Mireille Darc v době své největší filmové slávy a Brigitte Macron

O obou se teď hodně mluví. Zatímco Brigitte se teď snaží zvládnout vzedmutou vlnu náhlé popularity spojenou s prezidentskou kampaní jejího životní partnera Emmanuela, Mireille má za sebou doslova boj o život, kdy musela několik měsíců strávit v nemocnici po prodělaném dvojnásobném krvácení do mozku a srdeční zástavě. Nebylo to poprvé, kdy o vlásek unikla smrti, před lety přežila vážnou autonehodu, z jejíž následků se dostávala několik let.

V pondělí 15. května ji bude 79! Tak hodně zdraví!

Den předtím, v neděli 14. května bude nově zvolený francouzský prezident  Emmanuel Macron uveden do úřadu. Na jeho ženu Brigitte čeká náročné údobí první dámy. O to víc náročnější, že bude muset spolu s manželem čelit mediálním útokům kvůli takřka pětadvacetiletému věkovému rozdílu, posunutým ale opačným směrem, než bývá obvyklé.

Tak hodně štěstí!   

ava