Alluminaid

18.07.2016 00:13

o 3 sady náplastí určených k ošetření menších popálenin

 

Popáleniny patří k velmi častým úrazům v domácnosti, při vaření, pečení nebo žehlení, o prázdninách se přidávají i úrazy spojené s grilováním a další manipulací s otevřeným ohněm. Není překvapením, že často úraz utrpí i docela malé děti. 

Každé i velmi drobné zranění může být nepříjemné a dlouho se hojí. Speciální náplasti Aluminaid ošetří popálené místo a okamžitě uleví od bolesti. 

I malé popálení je potřeba vždy ošetřit. Úlevu přinese zchlazení např. pod tekoucí studenou vodou. Aby ale mělo efekt, bylo by potřeba místo chladit min. 30 minut. I během této doby ale dál dochází k poškození kůže nakumulovanou vysokou teplotou.

 Řešení přináší Aluminaid – speciální náplast s hliníkovou fólií. Hliníková fólie a hydrogelová vrstva ochladí popáleninu během několika sekund a minimalizuje tak riziko vzniku puchýře.

Ošetření popáleniny pomocí náplasti Aluminaid je 32x rychlejší než při použití studené vody, gázy či nylonu. Rychlé, efektivní a jednoduché!

Jak Aluminaid funguje?

Náplasti Aluminaid obsahují speciální hliníkovou vrstvu, složenou z oku neviditelných kuželovitých výstupků, díky kterým je plocha odvádějící teplo mnohonásobně větší. Díky této vrstvě se přebytečné a nepříjemné teplo rychle odvede z postiženého místa. Tkáň se ochladí, bolest ustupuje, snižuje se pravděpodobnost vzniku puchýře a následné jizvy. 

  • Náplasti Aluminaid jsou vyráběné v několika velikostech, na trhu jsou ve třech různých baleních: 

  • s 2 náplastmi (1x náplast na konečky prstů a 1x náplast na kloub prstů) .
  • se 4 náplastmi (2x náplast na konečky prstů a 2x náplast na kloub prstů). 

  • velké balení s 2 náplastmi (1x náplast 5x2,5 cm a 1x náplast 7,5x5 cm na ošetření větších ploch). 

Každá náplast je uložena ve sterilním obalu. Vývoj samotných náplastí Aluminaid probíhal ve spolupráci s týmem NASA.