Dr. Gaye2

29.07.2018 22:02

SOUTĚŽ JE UKONČENA

         

Kdo by se radoval z léta bez slunce! Opalování a příjemně osmahlá kůže k létu prostě patří. Jenže když je slunce příliš, také to je problém. 

Proto je tolik důležitá ochrana kůže před agresivními slunečními paprsky.

Koncepce zdravého opalování Dr. GAYE je založena na biologické ochraně kůže před UVA a UVB zářením. Melaninová bariéra pohlcuje a neutralizuje UV záření a odstraňuje volné radikály. 

Přípravky KARITEN podporují přirozený proces adaptace kůže na slunce a preventivně působí proti slunečním alergiím, předčasnému stárnutí kůže a snižují riziko vzniku nádorů kůže.


MUDr. GAYE doporučuje používat KaritenOil před každým pobytem na slunci: „Opatrnost je samozřejmě vždy na místě, zvláště při pobytu v teplých krajinách a v prvních třechdnech opalování, než si pokožka vytvoří barvivo a ochranný film. 

Mezi 11. a 16. hodinou proto není vhodné se vystavovat přímému slunečnímu záření. Chraňte se slunečníkem, pobytem ve stínu či lehkým oblečením (nejlépe 100% bavlna, len nebo jejich směsi). 

Rozhodně ale zůstaňte venku a neschovávejte se. Užívejte si i nadále slunce a čerstvý vzduch. A nezapomínejte na dostatečný příjem tekutin.

Biologická ochrana kůže v přípravcích Kariten spočívá v jejich jednoduchém přírodním složení. Po použití nastupuje antioxidační proces, tj. pohlcování volných radikálů, vznikajících při kontaktu kůže se sluncem. 

Díky kombinaci vitaminů (A,E,D) s fytosteroly z Karité oleje, jenž mají zklidňující a hojivý efekt, nedochází k devastujícímu poškození DNA buněk. 

Olej neobsahuje žádné chemické filtry, při jeho používání na počátku slunění musí být člověk opatrný a zvykat kůži postupně.

Tento olej vyhledávají i lidé, trpící na sluneční i jiné alergie.

Nejdůležitějším pravidlem pro pobyt na slunci je nespálit se. Každý by měl rozumně posoudit svůj fototyp, stav opálení v daném okamžiku a intenzitu slunečního záření, která je jiná v Čechách a jiná na rovníku nebo v Alpách.