dr. Gaye

01.03.2016 15:15

Soutěž je ukončena!

Léčivé a kosmetické výrobky Dr. Gaye

Produkty Dr. Gaye jsou přírodní léčivé a kosmetické přípravky vyráběné převážně z afrických surovin, jako je semeno shea za stromu karité, habešský pepř, ibišek pravý a sůl z růžového jezera.

Výrobky zaměřené na  regeneraci kůže, odstranění bolestí a ztuhlosti kloubů, detoxikaci organismu a antiaging se vyrábějí v ČR již 14 let.

Dr. Gaye sám dohlíží na výběr těch nejkvalitnějších afrických surovin , které pak dováží do České republiky. Vychází z dokonalé orientace v etnofarmakologii. Široká škála produktů je doporučena pro každodenní použití u dospělých i dětí.

Přípravky značky Dr.GAYE, mezi které patří nejrůznější krémy, oleje, emulze a soli, obsahují vysoký podíl shea másla (získává se tradičním způsobem ze semen stromu karité). Chrání pokožku, hydratují ji a podporují procesy hojení, také zlepšuje přirozenou ochranu kůže.

 

Máslo shea se získává ze semen stromu karité neboli máslovníku.

Strom, vysoký dva až dvacet metrů, roste divoce bez šlechtění a hnojení v africké savaně, v pásmu řeky Senegal až po Nil. Plody začíná dávat po 25 letech, jednou za rok, vždy v květnu nebo v červnu.


Máslo z máslovníku afrického získané tradičním způsobem je koncentrátem nenasycených mastných kyselin, vitaminů, karotenů, rostlinných sterolů a soli kyseliny skořicové.

Shea máslo neboli karité se používá nejvíce v potravinářství, v péči o kůži a vlasy a při léčbě kožních problémů.

 „My zpracováváme plody máslovníku tradičním způsobem – vzniká tak Shea oil, olej na ochranu, hydrataci a podporu hojení pokožky – a Shea butter,máslo, které je vhodné na ochranu před mrazem, smogem, větrem a chemickými dráždivými látkami, ale též na podporu hojení pokožky a jako ochrana proti předčasnému stárnutí,“ říká MUDr. Gaye.


VÝHERCI:SOUTĚŽNÍ OTÁZKA

Z kterého kontinentu pochází strom Karité (máslovník), který slouží k výrobě shea butter nebo shea oil?

a) Austrálie

b) Afrika

c) Asie

Odpovědi zasílejte na soutez@lady-in.cz 

do  29. února 2016

Více informací naleznete na www.medinatur.czwww.karitol.cz

Výherci:  Eva Slaninová, Chotýšany     Blanka Zemanová,  Žlutice     Jindřiška Mazáčová, Horní Bečva