Buďme krásné! aneb Do lázní za cenu nákupu!

14.12.2014 19:04

Tak schválně: představme si, že se o místo osobní asistentky ucházejí dvě ženy. Jedna nabízí vysokou školu, velké zkušenosti a dlouhý výčet odborných způsobilostí. Druhá má vysokou a štíhlou postavu, velké poprsí a dlouhé blond vlasy. Hádejte, kterou si pan šéf vybere?

Nemohu si pomoct, ale fyzická krása se přeceňuje čím dál tím více.

A slýchám to poněkud paradoxně i od žen, kterým se povedlo výrazně zhubnout a i jinak –  třeba novým účesem či oblečením – podstatně vylepšit svůj zevnějšek. „ Jasně, že je příjemné poslouchat komplimenty, jak dobře vypadám  a jak mi to poslední dobou sluší,“ svěřila se mi nedávno jedna z nich,“

„Ale občas mě to i štve a chce se mi kolem sebe křičet. Ale vždyť jsem to stále já, uvnitř jsem zůstala úplně stejná jako dřív.“

Jiná dívka mi zase vyprávěla, jak s nízkým sebevědomím a nadváhou nemohla narazit na zaměstnání. Ledva odložila pár kil a pěkně se k tomu oblékla a namalovala, hned si mohla vybrat ze dvou nabídek.

A tak bych mohla pokračovat.  Svět je a zřejmě ještě nějakou dobu bude v tomto ohledu velice nespravedlivý a povrchní. Můžeme si kvůli tomu občas zanadávat, či poplakat, ale nic na tom nezměníme.

Naštěstí je nás, které jsme  se nenarodily jako vysoké hubené blondýny většina a už to by nás mělo vnitřně posílit k důležitému kroku: Udělat si jednoduše čas od času nějakou tu radost a něco na sobě vylepšit.

Co takhle si po delší době zase koupit něco na sebe, zajít si na kosmetiku nebo na masáž, změnit účes, pořídit si zbrusu nové nehty, nebo řasy. Mohlo by se na první pohled zdát, že doba předvánočního shonu podobným aktivitám nepřeje. Ale podle mého názoru je to ale spíš naopak. Právě v těchto dnech přece sháníme dárky pro své blízké, tak proč bychom výjimečně neobdarovaly i samy sebe. Ostatně, kdo ví lépe než my samy, co si přejeme a po čem toužíme? Nikdo.

A že to bude něco stát? Tak ať. Pod stromečkem bude možná o jeden balíček méně, ale  věřte, že si toho nikdo nevšimne.

Pokud patříte k těm, kteří Vánoce a Silvestra nemají moc rádi, protože při nich bývají sami, pro vás mám řešení. Slevové portály ještě stále nabízí různé „last minute“ zlevněné lázeňské či relaxační sváteční pobyty. Mimochodem takový víkend se dá sehnat již za cenu průměrného vánočního nákupu. Takže ve finále vlastně nula od nuly pojde…

A tak jsem to mimochodem letos vyřešila i já. A musím říct, že se po delší době zase jednou na Vánoce těším.

 

Vaše Evelína