Bože, podej mi ovladač!

14.09.2014 12:34

Někdy mám pocit, že se svět kolem mě docela zbláznil. Důkazem je třeba taková televize. V mnohých domácnostech běží každý den téměř od rána do noci. Někdy jen vytváří jakousi zvukovou a obrazovou kulisu, s níž si našinec jednoduše nepřipadá tak sám. Při puštěné televizi píšeme na počítači, vaříme, žehlíme, uklízíme a kdo ví, co všechno ještě, děláme…

Nejsem na to sice pyšná, ale k této skupině diváků patřím i já. Často obrazovku ani nevnímám, ale občas na ni přeci jen zaostřím a to se potom nestačím se divit. Výroky našich politiků komentovat raději nebudu. Zaměřím se pro tentokrát na komerční vysílání.

Velmi smíšené pocity jsem měla například z reklamy, v níž si Marek Vašut, idol osmdesátých let pochvaluje léky na prostatu. Milý chlapče, já vím, že peníze jsou prima a hlavně, když jich je hodně pohromadě, ale… Kde jsou tvoje Pěsti ve tmě? Kam se poděl ten krásný mladý boxer plný síly, na jehož těle hraje každý sval sonátu přitažlivosti? Místo něj si teď už vždycky představím jenom plešatého mužíčka, jak spěchá se svou kapičkou na záchod. Teda, promiň, ty vlastně už odbíhat nemusíš, protože máš ty svoje prášky, viď? Máš to ale zapotřebí? Inu, asi ano.

A včera mě totálně dostala další reklama, tuším na nějaký bujón. Rozesmáté dětičky  si v ní pochutnávají na, světe div se, pravém guláši s hranolky. Už vidím, jak se kousky brambor noří do bublající rozpálené fritézy. Všude kolem cítím lahodnou vůni přepáleného oleje. Bravo! Ať žije zdravé stravování. Pane bože, nemohli jim k tomu dát do ruky třeba kousek obyčejného voňavého chleba s pěkně vypečenou křupavou kůrečkou? Třeba Šumavy, tu mám nejradši.

No, asi nemohli. Děti na celém světě přece milují hranolky, tak proč v tom ty naše české trochu nepodpořit? Hlavně když jim miliony maminek přestanou na chvíli mazat na chleba zaručeně zdravou nutellu plnou čokolády a oříšků a poběží si koupit pro změnu ten bujón, že?

Možná, že se i v nejmenovaném fastfoodu brzo dočkáme nové specialitky. Je libo třeba gulage menu? A co takhle Hrano zelo vepřo? Svíčková pečeně, nebo koprovka s hranolky?

Mňam. Brrrrrrr.

Pomóóc.

Kde mám ovladač.

Uf, a je to.

Boží ticho.

Klid.

Žádné nesmysly.

Nádhera.

Zkuste to taky.

 

Evelína