Ať žije predikace!

16.11.2015 11:35

Mám nepříjemný pocit: Čím mám chytřejší telefon, tím si připadám jako větší blbec. Příčin je přirozeně mnoho, ale v poslední době mě asi nejvíc trápí SMS, které posílám do světa. Jejich obsah bývá stále více šílený...

Na to, že se potýkám s dotykovou klávesnicí a vytvářím všelijaké bizarní překlepy, si již všichni v mém okolí zvykli. Naštěstí vědí, že většinou opravdu nejsem namol, ale jen se díky slabšímu zraku a nehtům nemohu trefit.

V poslední době se to však zhoršilo. Může za to podivná funkce – tzv. predikace, která se mi v mobilu usídlila jaksi svévolně.

Když se to vezme kolem a kolem, není to ale zase až tak špatná funkce. Vlastě jde o to, že ten chytrý člobrdík sedící uvnitř vašeho mobilu, už podle prvních písmenek předvídá, co asi tak chcete napsat. A tak nelení a tuto možnost vám dopředu nabídne, stačí jeden dotyk a je to.  Ušetříte si vyťukávání dlouhých slov.

Podobně jako oheň, je i tato funkce vynikajícím sluhou, ale velice špatným pánem. Někdy se to totiž vše stane tak rychle, že omylem přijmete i nabídku, která je mimo všechny mísy tohoto světa.

Když chci třeba napsat kamarádovi, že jsem to stihla, dozví se, že:  „Jsem  to ale štíhlá". Z mého návrhu, že jablka se natrhají, vznikne podivný rébus, že „jablka jsou na turnaji“. A to není zdaleka všechno.

Vězte, že když jsem onehdy sdělovala, že jsem již téměř týden „objednaná na přežití“, šla jsem ve skutečnosti na přezutí – pneumatik. Napíšu-li, že to zvládneme, adresát se dozví: „Že to zvládne mně.“

A to je opravdu jen malý vzorek nesmyslů, které šířím….

Jasně, že by stačilo tu funkci zrušit…

Jasně, že by stačilo jen párkrát ťuknout….

Jasně, že…

A, že se na to…..

 

S láskou

Vaše Evelína